Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
356 postów 5270 komentarzy

śpiący musi się obudzić

brian - Tomasz Kołodziej, kociarz, zoologiczny antykomunista, co nie znaczy że nie pogadamy. Nieobcy jest mi Mistycyzm. Poza tym... Mam swoje Zdanie i nie zawaham się go zmienić.

Logica talmudica.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak Mądrość Narodu Wybranego opisuje sytuację narodu opluwanego.

 Ostatnie wygłupy i PO-drygi TOTAL-cutugnów naszej( na razie jeszcze) sceny politycznej przywodzą mi na myśl pewien staaaary żydowski dowcip.

 Otóż pewnego razu Ojciec zaprowadził Syna do Syna-gogi na nabożeństwo w czasie którego miał wygłosić nauki pewien bardzo znany i otaczany szacunkiem Rebe.

 Obaj z należną czcią uczestniczyli w Świętych Obrzędach oraz z przepisową zadumą wysłuchali nieco przydługich nauk zaproszonego Mistrza.

 Gdy wracali do domu młodzieniec wreszcie nie wytrzymał i wybuchnął: Tate!!! 

 Cóż Synu?

 Przecież on pieprzył jak potłuczony!!!

 Synu drogi, nie mów tak, nie wolno.

 Ależ Tate, gdybym powiedział choć zdanie z tego w Chederze, ogłosiliby mnie heretykiem albo najmniej szaleńcem i wykopali na zbity łeb!

 Rozumiesz Synu, bo jemu wolno.

 Jak to wolno???!!!

 On ma już taki dorobek i jest tak mądry że czasem może sobie pozwolić na to by gadać jak potłuczony.

 Ale Tate. Kto mu to powiedział???!!! Przecież nie sam Miłosierny.

 Hmmm. obawiam się że to On sam sobie powiedział.

 Przecież w takim razie to jest heretyk i należy go wypędzić ze wspólnoty a jego księgi spalić!!!

 Ojciec zaskoczony taką konstatacją obróciwszy się dał Synowi zwyczajnie w pysk. I dopiero wtedy ten zrozumiał.

 

 No cóż naszym przychlastom marzy się rozwiązanie siłowe, jak na końcu.

 Ale zastanówmy się sami: kto im dał Prawo do tego żeby fanzolili jak potłuczeni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  5*
  Jak zawsze
  Polecam

  http://antykomunista.neon24.pl/post/152892,bosak-atakuje-turskiego


  8-))))))))
 • @Husky 10:00:05
  Takie tam.
  Wystarczyła lektura Untermanna.
  Tam sporo takich kwiatków.
  No i "Pill Pull"- skarbnica Mądrości Żydowskiej.
  Cóż- bij gada jego własna bronią:)
 • @brian 10:03:49
  "własną":)
 • Logica talmudica.
  Talmud to nie jest żydowski katechizm ani święta księga. To jest zbiór komentarzy i debat, spisany między czasami Chrystusa a około 500 AD w Babilonii, gdzie żydzi byli otoczeni poganami o dość dziwnych (we współczesnych oczach) obyczająch (prostytucja świątynna, ofiary z dzieci itd ...) Wielu uczonych żydowskich uważało, że ci poganie (akumim czyli czciciele gwiazd) ulegli zezwięrzeceniu i zatracili podobieństwo Boże nadane Adamowi.

  Jeszcze tysiąc lat później, chrześcijanie zawzięcie debatowali, czy Indianie mają ludzką duszę, jak palić na stosie odstępców od doktryny bez naruszania prawa kościelnego i czy należy dotrzymywać umów wobec niewiernych (złamanie takiej umowy było powodem klęski Władysława Warneńczyka)

  Celem studiowania Talmudu jest bardziej ćwiczenie umysłu, wyrobienie ekspertyzy religijnej oraz umiejętności rzotrzygania sporów. Podobnie jak gdy katolicy studiują debaty średniowiecznych scholastyków.
 • @Pedant 10:45:15
  Powodę klęski pod Warną, była brawura młodego króla. Bo Hunyady już bitwę wygrywał.
  A co do talmudu to jednak pwostała jakaś treść ogólna. Natomiast spory ideowe w średniowieczu, nie zostały ujęte w jedną treść.
 • @Pedant 10:45:15
  A co to są majsy? Od czasu do czasu słucham rabinicznych nauk żeby wyrobić sobie własną opinię i nie musieć się opierać na opiniach "polskich niezależnych publicystów".Oni wykład zaczynają od "majsy"
  Mówią dosłownie:"dziś opowiem wam majse....
  W internecie jest mnóstwo "majs" ale ani jednej podstawowej informacji co to wogóle jest.Czy cześć jakiejś księgi? czy oni wymyślają to na poczekaniu? czy odrębny zbiór jakiś przypowieści? czy co?

  https://www.youtube.com/watch?v=y8s4tCodB4Q
  https://ru.chabad.org/blogs/blog_cdo/aid/2488805
 • @Wican 10:57:10
  "Powodę klęski pod Warną, była brawura młodego króla. Bo Hunyady już bitwę wygrywał."

  Proszę, Pana, proszę Pana.


  "... w Szegedzie, 1 sierpnia 1444 r. zawarto korzystny dla państw chrześcijańskich traktat pokojowy na dziesięć lat, zaprzysiężony przez Władysława. Na jego mocy Turcja miała się wycofać z Serbii i wszystkich zagarniętych ziem węgierskich oraz zapłacić kontrybucję 100.000 florenów w złocie. Poparcie udzielone przez Władysława papieżowi Eugeniuszowi IV sprawiło, że stosunki króla z magnatami polskimi, z biskupem Oleśnickim na czele, opowiadającymi się za soborem bazylejskim, znacznie się pogorszyły; utrudniony też został dopływ wojska i pieniędzy z Polski. Pod wpływem [legata papieskiego] Cesariniego, który dążył do nowej wyprawy, mającej uratować Konstantynopol, już 4 sierpnia Władysław złamał ten układ i rozpoczął wojnę z sułtanem Muradem II. Papież uwolnił młodocianego króla od przysięgi na pokój tłumacząc, że traktat zawarty z niewiernymi Turkami jest nieważny."
  https://www.enumi.pl/pl/artykuly/319/Wladyslaw_III_Warnenczyk_%281434-1444%29

  "A co do talmudu to jednak pozostała jakaś treść ogólna. Natomiast spory ideowe w średniowieczu, nie zostały ujęte w jedną treść."

  Proszę Pana, proszę Pana. "Jakaś treść ogólna"? Znaczy się wygodna dla Pana opinia, przyprawiająca gębę zarówno żydom jak i Żydom, na temat żydowskich debat ciagnących się stuleciami w starożytności? Bardziej można to powiedzieć o wynikach średniowiecznych "sporów", bo katolicy w przeciwieństwie do żydów mają centralny autorytet zwany Magisterium Kościoła, ujmujący wyniki debat w obowiązującą doktrynę.

  Spodziewałem się po Panu więcej :(
 • @Pedant 10:45:15
  W myśl zasad Współczesnego Kościoła Katolickiego dla katolika studiowanie Talmudu jest szkodliwe oraz zabronione(kolejność dowolna).
  Dlatego stanowi on tym bardziej Owoc Zakazany.
  Zwłaszcza że pomaga to w obronie przed pokrętną nomen omen talmudyczną logiką(ale czy tak naprawdę logiką?).
 • @ikulalibal 11:15:42
  "W internecie jest mnóstwo "majs" ale ani jednej podstawowej informacji co to wogóle jest.Czy cześć jakiejś księgi? czy oni wymyślają to na poczekaniu? czy odrębny zbiór jakiś przypowieści? czy co?"

  Różnie, nawiązują do tradycji albo wymyślają. Żydzi mają rozmaitych rabinów, także swoich Guzów, Natanków, Rydzyków z jednej strony oraz z drugiej Cardenasów, Sowów i Lemańskich. Różnica polega na tym, że żydzi nie mają swojego zcentralizowanego Magisterium, które może radosną twórczość ukrócić.
 • @Pedant 11:28:30
  Sorry Vinnettou. Mam tylko niewielką znajomość i to nie Talmudu a raczej skutków jakie wywarł i wywiera na społeczność żydowską.
  Dzięki Niemu jest możliwe w zasadzie udowodnienie WSZYSTKIEGO nawet na zasadzie sprzecznych argumentów- dokładnie jak w anegdocie o rabinach na wsi o płaskich dachach.
  Stał się przysłowiową ikoną rabinicznej przewrotności i uzasadniania rasistowskiego podejścia do innych nacji.
  AVE.
 • @brian 11:33:10
  "W myśl zasad Współczesnego Kościoła Katolickiego dla katolika studiowanie Talmudu jest szkodliwe oraz zabronione(kolejność dowolna)."

  Dzisiaj niektóre autorytety żydowskie zakazują żydom czytania pism chrześcijańskich, dawniej prawie wszystkie autorytety (Spinoza się przeciw temu zbutował). Co z tego wynika?
 • @Pedant 11:28:30
  Ty przy Warnie napisałeś o bitwie, a teraz uzasadniasz wybuch całej wojny. Sprecyzowałbyś.
  A co do Talmudu, to współczesny żyd jest Talmudystą. Talmudyzm stał się jednolity. A w chrześcijaństwie, czy nawet w wężej, w katolicyzmie, jest spory pluralizm poglądów. Można wybrać sobie za ideał Ignacego Loyolę, można Jana Bosco, można i Franciszka z Asyżu. Porównałeś jednak kwestie nieporównywalne. A podobnych do talmudystów, to mozna uznac niektórych tradycjonalistów katolickich, którzy się spierają, ze jeden myśliciel napisał tak, a drugi inaczej. I przy tym, "ginie" najważniejsza księga dla katolików Biblia.
  Żyd aby go uznano za żyda, musi być talmudysta.
 • @Pedant 11:40:34
  Zamykanie się w gettach kulturowych oraz terytorialnych.
  Tak że gadanina skądinąd cenionego przeze mnie Pana Prezydenta ma liche podstawy.
  Współczesne badania dowodzą że Społeczności żyły Obok siebie nie wchodząc w inne interakcje niż handlowe.
  Jeśli jacyś młodzi naruszali zakazy, byli automatycznie skazani na ucieczkę z rodzinnych stron.
 • @brian 11:38:50
  "Sorry Vinnettou. Mam tylko niewielką znajomość i to nie Talmudu a raczej skutków jakie wywarł i wywiera na społeczność żydowską."

  Najwyraźniej "niewielką", sorry paleface.

  "Stał się przysłowiową ikoną rabinicznej przewrotności i uzasadniania rasistowskiego podejścia do innych nacji."

  Jest wielu rasistów wśród Żydów, szczególnie wśród syjonistów. Ale oni bardziej nawiązują do XIX-wiecznego niemieckiego volkizmu niż do Talmudu, którym pogardzają.

  http://www.miesiecznik.znak.com.pl/6852012mikolaj-mirowskihistoria-w-sluzbie-idei-przypadek-shlomo-sanda/
 • @Wican 11:43:37
  "Porównałeś jednak kwestie nieporównywalne. "

  Skoro porównałem i Pan porównał, to znaczy da się porównać. Przynajmniej nie posłużył się Pan szablonem "prawda leży pośrodku", chociaż w tym przypadku może się stosować.

  Zmęczyłem się, wystarczy.
 • @brian 11:49:04
  "Zamykanie się w gettach kulturowych oraz terytorialnych."

  Dokładnie jak chrześcijanie w krajach muzułmańskich. Jest to naturalne dla mniejszości przywiązanych do swoich tradycji.
 • @Pedant 11:54:42
  Chrześcijaństwo zawsze było religią misyjną (getta więc są przymusem). Islam również. Judaizm od tego odszedł. I sami chcieli się izolować. Próponuję poczytać bogato uźródłowione opracowanie Jerzego Roberta Nowaka na ten temat.
 • @Pedant 11:54:42
  I tu mamy znów do bólu typowy przykład odwracania kota...
  Dla przeciętnego zjadacza telekitu i netkitu getto to straszliwa dzielnica rodem z drugiej wojny.
  Tymczasem jak sami wiemy getta powstawały dla ochrony społeczności żydowskich przed agresją i mieszaniem się.
  Nawet dzisiejszą Jerozolimę podzielono na dzielnice z których część jest zamknięta.
  Jak przysłowiowa chasydzka. a oni sami dla powodów nieznanych innym społecznościom czasem przeskakują przez mur(co mi to przypomina) sprawiają omłot komu popadnie i wskakują z powrotem.
  Oczywiście żyją z zasiłków szczodrze przydzielanych przez Państwo Izrael.
  Ot tacy Świadkowie Jehowy ver 1.1.
 • @brian 12:45:41
  "I tu mamy znów do bólu typowy przykład odwracania kota...
  Dla przeciętnego zjadacza telekitu i netkitu getto to straszliwa dzielnica rodem z drugiej wojny. "

  Co miałem do powiedzenia, powiedziałem. Nie będę się powtarzał.

  Jeśli Pan chce się trzymać kurczowo swoich uprzedzeń, proszę bardzo, i szczęść Boże.
 • @brian 12:45:41
  // jak sami wiemy getta powstawały dla ochrony społeczności żydowskich przed agresją i mieszaniem się //

  A Wisła wpada do Bałtyku i co?


  //Dla przeciętnego zjadacza telekitu i netkitu getto to straszliwa dzielnica rodem z drugiej wojny//

  Ktś ponosi za to odpowiedzialność ? z pojawieniem sie internetu była nadzieja że ludzie zaczną korzystać z dostępu do informacji .Nadzieja okazała się płonna .Nie pierwszy raz w dziejach albowiem wszystkie nadzieje związane z ludzkością okazują się płonne.
 • @Wican 12:43:41
  "Próponuję poczytać bogato uźródłowione opracowanie Jerzego Roberta Nowaka na ten temat."

  Pan Nowak jest notorycznym doktrynerem. Nie polecam

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/JKRUK_20190706_PROF_JERZY_ROBERT_NOWAK_KIELCE_IMGP0544.jpg/800px-JKRUK_20190706_PROF_JERZY_ROBERT_NOWAK_KIELCE_IMGP0544.jpg
 • @Pedant 12:58:30
  Czyli jesteś uprzedzony. Niemniej to opracowanie polecam. A zwłaszcza przypisy. Uprzedzenie do autora, który opiera się na źródłach, nie jest usprawiedliwieniem dla świadomej ignorancji.
  A on wcale doktrynerem nie jest. Miałem kiedyś okazję z nim rozmawiać. Bardzo przystępny i otwarty na argumenty innych. Wizerunek merdialny to inna kwestia. Niemniej drażnic może jego bezkrytyczne uwielbienie dla powstań i dla Piłsudskiego.
 • @Wican 13:03:21
  "Czyli jesteś uprzedzony. Niemniej to opracowanie polecam. "

  Nie jestem uprzedzony. Po prostu jak zacząłem się z nim zapoznawać, to doszedłem do wniosku, że to strata czasu, bo jest to umysł niezbyt poważny i drugorzędny. Ale podobno de gustibus non est disputandum ;)
 • @Pedant 13:21:16
  Ja zawsze cenię tych, któzy bazują na źródłach, gdy piszą o historii. W zasadzie, niemal każdą książkę historyczną, nim kupę, zaczynam od przeglądu bibliografii. I nie idzie o umysł Nowaka, tylko o umiejętność bazowania na źródłach. Jak czytałem Sąsiadów Grossa, to tam były chyba tylko 3 źródła. Do tego wątpliwej wartości.
  A Nowak w kwestiach historii Żydów w Polsce, podaje źródła i opracowania autorstwa Żydów. Nie tylko polskie.
 • @Wican 13:28:38
  "W zasadzie, niemal każdą książkę historyczną, nim kupę, zaczynam od przeglądu bibliografii. I nie idzie o umysł Nowaka, tylko o umiejętność bazowania na źródłach. "

  Jako źródło bibliografii, Pan Nowak może być dobry. Ale ja już mam stosy książek czekających na przeczytanie :(
 • @Pedant 13:32:21
  Jak znajdę skróconą wersję na necie to linka podeślę. Ale to może przy niedzieli. Teraz mi nie chce się szukać.Zwłaszcza, że kompletnie nie pamietam, gdzie to było. Tak samo mam z pewnym artykułem Antona Deinikina. Przedwojennym. Czytałem, ale nie mam pojęcia, gdzie tekst znalazłem.
 • @Pedant 13:32:21
  Wy tak sobie z Wicanem z dzióbków popijacie... nie brzydzi was to? No tak pytam, bo nie wiem czy wiecie, ale wasze nicki to już, jakby to powiedzieć, passé ... niegdysiejsze siostry sisters... :)
 • @JimA 16:03:07
  "Wy tak sobie z Wicanem z dzióbków popijacie
  AAAAAAAAAA!
  BLAA! BLU! BLI!"

  Go away troll.

  http://4.bp.blogspot.com/-UhVcH-C4oYc/VUvfVP29L8I/AAAAAAAAAKc/2ywXRwNqn2A/s1600/trollbl2.jpg
 • @Pedant 18:02:01
  Dobre. Choć ja na zaczepki trollika nie reaguję. Bo nawet porządnym trollem ten chłopczyk (?) nie jest.
 • @Wican 18:25:11
  Czyli "sraka" :)
 • @
  Jakie czasy, takie produkty.

  Greta Thunberg rejestruje swoje nazwisko jako........ znak towarowy
 • @Husky 20:36:46
  Niezłe. To dziecko skończy w wariatkowie. Ewentualnie popełni samobójstwo. Te fanatyczne spojrzenie na to wskazuje. I ta megalomania, która już sie u niej pojawiła
 • @Wican 20:51:40
  Biedactwo. To dziecko jest ofiarą molestacji przez ideologię, jak młode hunwejbinki w czasie Rewolucji Kulturalnej.

  https://i.guim.co.uk/img/media/f3f1a770a7e8e7f403725b8634721f1bba00a937/0_15_5100_3060/master/5100.jpg?width=620&quality=85&auto=format&fit=max&s=f5ebab424c2df714778982292faec870
 • @Pedant 20:58:26
  Ale ona jakoś nadzwyczajna nie jest. Pranie mózgu dzieciakom robi się latwo
 • @Pedant 20:58:26
  JimA to panna Ewcia. Zaburzona tożsamość. Coś jak Wanda vel Tezeusz. Chyba to emigrant (ka)
 • @Pedant
  Masz w rodzinie kogoś z "narodu wybranego", a może i sam do niego należysz... tak sądzę.
 • @Wican 21:15:44
  Obawiam się, że twoja korona jest nieuleczalna, hunwejbinizm.
 • @Husky 20:36:46
  Dobre! :)
 • @zadziwiony 21:39:07
  "Masz w rodzinie kogoś z "narodu wybranego", a może i sam do niego należysz... tak sądzę."

  Dlaczego Pan tak sądzi?
 • @Pedant 22:26:22
  https://www.youtube.com/watch?v=l-hCtlNM32M
 • @Pedant 22:26:22
  https://www.youtube.com/watch?v=wVsCQ-euwwI

  :)
 • "Talmud - co zawiera i czego naucza" - ks. prof. Józef Kruszyński
  " ....Źródłem nienawiści żydostwa względem chrześcijan jest ich talmudyczna religia. Jeżeli więc tego ducha nienawiści czerpią ze swoich ksiąg i są z tego dumni, muszą te księgi cenić jako najdroższy skarb, jako rzecz tak wielkiej wagi, iż utrata ich musiałaby spowodować zmianę w duchowym usposobieniu całego żydostwa. Z góry, więc należy się spodziewać, że u autorów żydowskich znajdziemy li tylko same pochwały pod adresem Talmudu. Nie będzie on nigdy przedmiotem krytyki, ani poważnego roztrząsania, jakby nie wyszedł z rąk ludzi wzajemnie się zwalczających i błądzących. Talmudowi przypisywana jest moc nadziemska, boska, która nie podlega żadnej krytyce ludzkiej. Krytyczny sąd o Talmudzie ze strony żydów byłby bluźnierstwem, godnym najwyższej klątwy. Charakterystyczną jest rzeczą, że im komentarze na Pismo św. są późniejsze (zamknięte w ramach Talmudu), im bardziej został w nich uwydatniony pierwiastek nienawiści, tym większe posiadają znaczenie i tym większą otaczane są aureolą świętości. I tak przedstawia się rzecz w wykładzie żydów: Pismo św. posiada wielkie znaczenie, ale większe nad nie ma Miszna, ponieważ zawiera "podania starszych"; te zaś wyższe są nad Torą (Pismo św.). Ale jeszcze wyższe ma znaczenie to, co spisali starsi dla objaśnienia Miszny, czyli Talmud. Jest to więc najcenniejsza księga i posiada pierwszorzędne znaczenie w życiu żydostwa, które uchodzi za wyznawców (tak twierdzą żydzi) religii Mojżeszowej, a w rzeczywistości w tej religii prawie nic nie ma z mozaizmu, bo choć, zachowywane są w niej przepisy Mojżeszowego prawa, pojmowane są atoli w takim tłumaczeniu, jakie nadał im Talmud. Wszystko przesiąknięte jest duchem Talmudu. Już za czasów Chrystusa Pana żydzi odstąpili od właściwego pojmowania Pisma św. Pan Jezus mówił do żydów: "Nie mniemajcie, abym ja was oskarżać miał u Ojca; jest, który was oskarża, Mojżesz, w którym wy nadzieję macie. Bo gdybyście wierzyli Mojżeszowi, podobnie byście i mnie wierzyli:, bowiem on o mnie pisał. Lecz jeśli jego pismom nie wierzycie, jakoż moim słowom uwierzycie" (Jan, 5: 45-47). To jedno powinno uchodzić za pewnik, że żydzi nie wyznają religii Mojżeszowej tylko talmudyczną.....

  ...Większa przeto istnieje wdzięczność dla tych, co napisali Talmud, aniżeli dla natchnionych autorów Ksiąg św. Pismo św. porównywano do wody, Miszną do wina, a Gemarę do wina zaprawionego (aromatycznego). Twierdzono, że "ponad najświętszy Talmud nie ma nic wyższego". Z bojaźnią i drżeniem przystępowano do studiów Talmudu, by jego słów nie tłumaczyć inaczej, aniżeli wskazali jego autorzy, lub też, aby nic nie przeoczyć. Przeoczenie uchodziło za rozmyślne wykroczenie. "R. Jehuda powiedział: bądź ostrożnym przy nauce (przy Talmudzie), bo przy nauce uchodzi przeoczenie za umyślne przekroczenie". Studiujący Talmud uważany jest za stykającego się z najwyższą świętością. Nie wolno mu tedy zajmować się niczym innym, aby nie kalał rąk, a zwłaszcza brać do ręki jakąkolwiek książkę obcą. A jeszcze większe byłoby wykroczenie, gdyby ta książka była nie w tym języku, w jakim jest Talmud. Opowiadał mi pewien żyd, p. A., że będąc na studiach Talmudu u rabina w Piotrkowie (rodzice przeznaczyli go na rabina), miał zapowiedziane przez swego nauczyciela, aby się nie odważył brać do ręki żadnej książki, a zwłaszcza napisanej po polsku. Ubliżałoby to powadze Talmudu, a i sam sprzeniewierzyłby się szczytnej idei talmida (ucznia talmudowego). Młodzieniec nie mógł się pogodzić z tym zakazem, tym bardziej wydawał mu się niedorzecznym, że przecież nie mogąc zrozumieć kwestii matematycznych poruszanych w Talmudzie, lub wiadomości z geografii, mógł się uciec do pierwszego lepszego podręcznika szkolnego, aby rzecz uprzystępnić. Byłoby to z pożytkiem dla samego studium Talmudu. Innego atoli był zdania jego wychowawca. Znieważony pewnego razu przez nauczyciela za to, że posiadał przy sobie podręcznik do geografii, zerwał z Talmudtorą i, zdaje się, ze samym Talmudem......

  ..Znane są środowiska w żydostwie dla religii całkiem obojętne, jak np. wielka organizacja syjonistyczna. Przywódcy syjonizmu, gdy chodzi o wierzenia religijne są ateuszami. Bezwyznaniowość taka popłaca. Co się tyczy jednak Talmudu i dla syjonistów ta księga jest święta. Dlaczego? Oto w Talmudzie w bardzo wybitny sposób został uwydatniony pierwiastek nacjonalistyczny; jak dla żydów chasydów Talmud jest źródłem zasilającym wiarę, tak dla syjonistów źródłem dla podtrzymywania ducha nacjonalistycznego. Syjonizm jest krańcowym nacjonalizmem. Panuje i tutaj fanatyzm, podobny do religijnego. Podsyca go Talmud. Z tego więc tytułu liberalne koła przyjmują Talmud jako księgę swoją i z niej czerpią natchnienie dla utrwalania haseł nacjonalistycznych. Dochodzimy do konkluzji. Talmud jest świętą księgą dla całego żydostwa. To, co my dzisiaj nazywamy żydowskimi wadami, uwydatniającymi się jako charakterystyczne cechy całego żydowskiego plemienia, płynie z Talmudu. Przyczyna przeto wyodrębnienia żydowskiego leży nie w narodach chrześcijańskich, lecz w samych żydach. Nauka Talmudu jest skwapliwie ukrywana przez żydów. ...

  ...Wtajemniczanie chrześcijan w talmudowego ducha należy do największych przestępstw, ściągając jednocześnie największą odpowiedzialność moralną. Inny posiada charakter Talmud, aniżeli Biblia. Ta była przetłumaczona w swoim czasie przez żydów na język grecki, aby się mógł z nią zapoznać cały ówczesny świat hellenistyczny. Nie doczekał się tego nigdy Talmud i charakterystyczną jest rzeczą, że nikt z żydów prawowiernych nie usiłował tłumaczyć na obce języki Talmudu. Cesarz Justynian, pragnąc zbliżyć źydostwo do kultury rzymskiej, polecił, aby święte księgi żydowskie przetłumaczono ma język łaciński i aby w tym języku wykładane były młodzieży mądrości talmudowe. Rozkaz jego spotkał się z jak największym sprzeciwem: wprowadzenie w czyn zamiarów Justyniana uważało źydostwo za największą klęskę. Stawiło więc temu bezwzględny opór. Wolało pozostawać w ciemnościach, iść na wygnanie, lub zamknąć się w gettach, aniżeli pozwolić na autoryzowany przekład Talmudu. Nie mamy więc żydowskiego przekładu Talmudu.

  Przekładem zajmowali się albo żydzi nawróceni, albo też uczeni chrześcijańscy. Żydzi nawróceni na chrześcijanizm, jako tłumacze Talmudu, byli wyklinani i przechowały się względem nich najgorsze wspomnienia na kartach kronik żydowskich. Łatwiej pogodzili się żydzi i przeszli do porządku dziennego nad faktem nawrócenia się jednego z ich członków na wiarę chrześcijańską, aniżeli z próbą tłumaczenia Talmudu.....

  Cel Talmudu jest dość przejrzysty. Jego twórcom chodziło przede wszystkim o to, by skupić społeczeństwo żydowskie i by je zamknąć od wszelkich obcych wpływów, tak iżby do żydostwa nie miały dostępu ani prądy religijne, ani w ogóle duch wyrobiony przez cywilizację, która się rozwijała na podłożu nie mającym nic wspólnego z Talmudem. Talmud miał być tym duchowym pokarmem dla narodu izraelskiego, który miał go zabezpieczyć przed wszelkimi obcymi wpływami i zachować nadal zjednoczenie na polu religijnym oraz narodowym. W rozproszeniu groziła żydom utrata spoistości etnicznej, zarówno jak i jedności na gruncie wierzeń religijnych. Rozrzuceni po wielkim imperium rzymskim, znajdując się w środowiskach bezwzględnie przewyższających ich pod względem kulturalnym, tym łatwiej mogli ulec prądom asymilacyjnym i stracić całkowicie swój charakter żydowski. Takie widoki nie leżały w planach duchowych przywódców narodu. Nadzieje mesjańskie nigdy by się nie ziściły, według przekonań żydowskich, gdyby naród stracił synostwo Abrahamowe, to jest gdyby zmieniło duchowe oblicze, rozpływając się w morzu ludzkim. Należało więc, pomimo rozproszenia, zachować naród izraelski od rozbicia duchowego i od asymilacji. Zadanie takie miał właśnie spełnić Talmud......

  Nauka tedy Talmudu, podniesiona do godności natchnienia i objawienia i przedstawiana jako źródło wiary i moralności, odbiła niezatarte piętno na duchowym obliczu narodu. Nie wiadomo, co bardziej podziwiać w Talmudzie: czy nienawiść do chrześcijan, czy też umiejętnie rozwijane hasła w celu skupienia się i wyodrębnienia tak pod względem rasowym jak i religijnym. Nienawiść do chrześcijan posiada w Talmudzie bardzo wyraźne oblicze i niczym nie da się zaprzeczyć. Chrystus po większej części jest lżony. Widzieliśmy na innym miejscu, w jaki sposób rabini każą wymawiać święte Imię Jezus. Bardzo często w Talmudzie rabini posiłkują się pod adresem Chrystusa Pana nazwą Taluj. Jest to wyraz obelżywy, oznacza to samo, co "wisielec". Nie da się przytoczyć wielu przydomków dawanych Najśw. Marii Pannie. Aby uniknąć obrazy uszu chrześcijańskich, pomijamy je milczeniem. Gdziekolwiek istnieje zwrot o Kościele, o początkach chrześcijaństwa, wszędzie przebija się lekceważenie i nienawiść. Opierając sąd na tych nieprzyjaznych zwrotach, można by wnosić, że przeznaczeniem Talmudu było utrwalanie zerwania wszelkich stosunków, pomiędzy żydostwem a rozwijającym się Kościołem Chrystusowym. Cel miał być osiągnięty drogą utrwalania uprzedzeń i nienawiści przez wykazywanie krzywd i niepowetowanych strat, jakie nauka Chrystusowa wyrządziła żydostwu. Należy jednak uważać, że nienawiść podsycana względem chrześcijan jest tylko środkiem do osiągnięcia głównego celu, a jest nim takie wyodrębnienie żydostwa, iżby wszystkie prądy obcej kultury i cywilizacji stały się niedostępnymi. Takie zamierzenia można było łatwiej urzeczywistnić, o ile wytworzyła się nowa religia. Tworząc Talmud rabini doprowadzili swoje zamiary do skutku. Stworzyli reguły i zasady dla oparcia na nich religii w rzeczywistości nowej, a jednak uchodzącej za starą, bo podaną jeszcze przez Abrahama, gdy ten rozmawiał z Bogiem. W religii tej dominującym pierwiastkiem jest fanatyzm. Odbił on tak silne piętno na duchowym obliczu całego żydostwa, że żydzi, gdziekolwiek się znajdują, są sobą i wszędzie wywołują to znane i tak stare zjawisko jak ich własne rozproszenie, tj. antysemityzm, który właściwie jest antyjudaizmem, ponieważ nikt nie walczył z żydami, jako z semitami, lecz jako z judaistami, wrogo usposobionymi względem wszystkich innych narodowości. Nie należy się dziwić, że istnieje antyjudaizm. Istnieć on musi i będzie zawsze występował tam, gdzie są żydzi......"
 • Rzym odkrywa Talmud
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/talmud.html

  "....... Incydent ten był pierwszą odsłoną wielkiego dramatu, jakim było odkrycie Talmudu i krucjata przeciwko niemu, ogłoszona przez Kościół. (...) Krucjata owa rozpoczęła się w roku 1236, kiedy Nicolas de Rupella, znany też jako Nicolas Donin, żydowski apostata z La Rochelle, który przeszedł na chrześcijaństwo, a następnie wstąpił do zakonu dominikanów (inne źródła utrzymują, że był franciszkaninem), został przyjęty na audiencji przez papieża Grzegorza IX i zwrócił jego uwagę na bluźnierstwa zawarte w zbiorze żydowskich pism nazywanych Talmudem. Szczere wypowiedzi i poglądy Donina były powodem wykluczenia go z synagogi. Stało się to 11 lat przed spotkaniem z papieżem, zatem Doninem mogła kierować chęć zemsty, ale mimo to doskonale rozumiał, jaka rolę w życiu Żydów odgrywa Talmud. Był on, jak twierdzi Graetz, podstawą żydowskiej cywilizacji. Roiło się w nim także od bluźnierstw - głosił on miedzy innymi, że Chrystus gotuje się teraz w piekle w kotle wypełnionym ekskrementami i że był On nieślubnym synem rzymskiego żołnierza oraz ladacznicy o imieniu Maria. Do tej chwili Talmud pozostawał całkowicie nieznany chrześcijanom, którzy, podobnie jak papież Grzegorz IX, nadal żywili złudzenia, że Żydzi kierują się wskazaniami Tory - księgami, które oni także uważali za święte.....

  ...Odkrycie Talmudu zmieniło wiec status Żydów jako mniejszości religijnej. Do zarzutu, nieokazywania żadnego wstydu z powodu swojej winy, oraz szacunku dla świętej chrześcijańskiej wiary doszły bluźnierstwa zawarte w Talmudzie; świadczyły o tym, że wbrew temu, co dotąd sądzili chrześcijanie, Żydzi taką samą pogardą darzą też Prawo Mojżesza i proroków. Innymi słowy, zamiast przestrzegać boskich nakazów zapisanych w Torze, Żydzi stosują się do wskazań swojej starszyzny i przedkładają je nad słowo Pańskie. Religia talmudyczna była więc odrzuceniem Biblii. Talmud stwierdza, że rabini są wyżsi ponad biblijnych proroków i Żydzi winni im są posłuszeństwo posuwające się do absurdu, aż po uchylenie bądź anulowanie nakazów Prawa Mojżeszowego....

  ...Odkrycie Talmudu i zmiany, jakie to pociągnęło za sobą w świadomości chrześcijan, odmieniło też zasadniczo stosunek chrześcijaństwa do kwestii żydowskiej. Problem, dotąd postrzegany w kategoriach tolerancji religijnej, teraz stał się sprawą społecznego porządku. Chrześcijański władca mógł tolerować outsiderów, których wyznanie opierało się na błędnym, co prawda, ale szczerym w intencjach odczytaniu Starego Testamentu, nie mógł jednakże tolerować banitów i wywrotowców, którzy traktowali religię jako przykrywkę dla rewolucji społecznej......"
 • @Piotrx 22:45:14
  "Odkrycie Talmudu i zmiany, jakie to pociągnęło za sobą w świadomości chrześcijan, odmieniło też zasadniczo stosunek chrześcijaństwa do kwestii żydowskiej. Problem, dotąd postrzegany w kategoriach tolerancji religijnej, teraz stał się sprawą społecznego porządku. Chrześcijański władca mógł tolerować outsiderów, których wyznanie opierało się na błędnym, co prawda, ale szczerym w intencjach odczytaniu Starego Testamentu, nie mógł jednakże tolerować banitów i wywrotowców, którzy traktowali religię jako przykrywkę dla rewolucji społecznej."

  wtedy nie mógł, dziś to reguła.
 • @Piotrx 22:45:14
  ! Świetne teksty! :)
 • @Piotrx 22:40:34
  Brawo, nie miałbym Twej cierpliwości do przedstawienia istoty szkodliwości Talmudu i jego wirusowego sofizmu.
  Kiedy staję przed koniecznością cytowania i wykopalisk w licznych źródłach- po prostu wymiękam. mea culpa. Maxima.
  Stąd uciekanie się do gotowców typu Untermann czy Pill- Pull.
  Zwłaszcza gdy istotą materiału głównego była postawa w której tak zwanej Starej Unii wolno bo... wolno. I wygląda że to ona sama nadała sobie takie "prawo"- w istocie prawem kaduka.
  Nasi legislatorzy są wciąż traktowani jak banda dopiero rozkajdanionych niewolników którzy w de byli i gie widzieli.
  A gdy zaczynają zadawać niewygodne pytania i domagać się traktatowych praw- to proszą się o danie po pysku.
  Zwłaszcza gdy dzieje się to przy blasku reflektorów i wobec lasu mikrofonów- rzecz niewybaczalna dla euroaferałów i lewaków.
 • @Pedant 22:26:22
  Bo często stajesz w obronie cywilizacji której nie da sie obronić.
 • @zadziwiony 13:22:52
  "Bo często stajesz w obronie cywilizacji której nie da sie obronić."

  Staję w obronie także innych "cywilizacji", przed tendencyjnym atakami. Czy Pan nie może pojąć, że nie musi się mieć muzułmanów w rodzinie aby ich bronić przed oszczerstwami? Ani być Murzynem aby krytykować niewolnictwo?

  Czy Pan potrafi myśleć tylko według pokrewieństwa i pozycji społecznej?

  Nie dziwię się, że jest Pan taki zadziwiony.
 • @brian 02:11:40
  Dziękuję . Co do UE to niestety ale weszliśmy w struktury wrogie zarówno naszej chrześcijańskiej tożsamości jak i narodowej suwerenności. Dlatego pod byle pozorem były i będą pojawiać się ataki na nas - a ich powody zawsze się znajdą - a to brak tzw. "tolerancji" , zagrożona praworządność, ekologia itp.
 • @Piotrx 21:54:17
  Dlatego od czasu do czasu trzeba im medialnie demonstrować że tzw. wezwania do przestrzegania to paralityczne podrygi starowinki o balkoniku.
  A im bardziej medialne i dochodzące ze źródeł innych niż polskie- tym skuteczniejsze.
  Trzeba nam kilku, niekoniecznie opłacanych polonofilów we francuskich, niemieckich a przede wszystkim Brytyjskich mediach.
  Dlaczego brytyjskich- tam jest i BĘDZIE po brexicie brak politicalcorrectów.
  A oni zrobią z unijnych bredni to co należy.
 • @Wican 20:51:40
  @Wican choć odpowiedź raczej do Huskyego.
  Był już taki jeden specjalista od "spojrzenia" i porywania tłumów.
  Potem okazało się to zasługą pervitinu, amfy i miksu rozmaitych lekarstw podawanych przez osobistego lekarza.
  Tu mogą w grę wchodzić ponadto sesje z psychologiem "programującym" idolkę.
  Czyli Greta- taki miniadolfik dla otumanionych pseudoekologią?
  Któż to wie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 77 komentarze: 36